Напрацьовуємо ініціативи для третього антикризового законопроекту.

Розпочали консультації з Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради. Напрацьовуємо ініціативи для третього антикризового законопроекту. Під час он-лайн зустрічі з Данилом Гетманцевим розглянули питання, важливі для хімічної та фармацевтичної промисловості.

Зокрема, говорили про спрощення та зниження рівня оподаткування на необхідні галузям імпортні товари.

Про необхідність вивчити всі групи сировини, які сьогодні використовують і хіміки, і фармацевти, та визначити, де максимально можливо знизити ввізне мито. Як приклад, на імпорт готової продукції – маски медичні – мито знижено, а на тканину, з якої маски шиють українські легковики – ні. Це – вочевидь нерівні умови і ситуацію необхідно змінювати.

Також вважаємо за необхідне виділити типи сировини для хімії та фармацевтики, на які можливо тимчасово скасувати ввізне ПДВ.

Ще один важливий блок питань - захист ринку через різні механізми й можливість таким чином стимулювати власне виробництво. Йдеться, зокрема, про введення тимчасового мита. СОТ це дозволяє і і такі приклади вже були. З урахуванням того, що сьогодні і фармацевтика і хімія критично важливі для нашого ринку, це також могло б стимулювати розвиток внутрішнього виробництва.

Також обговорили необхідність посилити боротьбу з контрафактом та «сірим» імпортом у на ринку хімічної продукції.

Фармацевти наголосили тому, що необхідно зобов’язати МОЗ надати чіткий перелік необхідних для боротьби з коронавірусом медичних препаратів, адже вітчизняні виробники готові закрити значну частину цих потреб. А також скасувати квоти на спирт для виробництва ліків, а не лише антисептиків.

Пакет цих та інших наших пропозицій буде найближчим часом узагальнений ФРУ та переданий до Комітету.

На черзі – інші галузі.

Шаблон сайта скачали с JooMix.org