13 жовтня 1908 р. був зареєстрований патент  Габера-Боша на процес синтезу аміаку з повітря. За розробками Ф. Габера компанія BASF в 1913 р. відкрила перший завод із синтезу аміаку, який є основою промислового виробництва добрив. Апаратуру для нього розробив інженер К. Бош. Завдяки їх винаходу мільярди людей були врятовані від голоду.

Так званий метод Габера-Боша зробив революцію в сільському господарстві і дозволив задовольнити зростаючу потребу людства в продовольстві. Сьогодні світове виробництво продовольства приблизно на 55% залежить від добрив, і їх роль у нарощуванні врожайності буде тільки зростати: за прогнозами ООН, чисельність населення Землі збільшиться з сьогоднішніх 7,9 мільярда осіб (за даними Сountrymeters) до 9,7 мільярда до 2050 року.

На частку добрив випадає вкрай важлива роль у досягненні цієї мети. У процесі розвитку людства все менше земель доступно для землеробства, тому необхідно нарощувати продуктивність існуючих сільськогосподарських угідь. І якщо в 60-ті роки XX століття один гектар сільськогосподарської землі «годував» двох осіб, то до 2025 року той же гектар повинен забезпечувати продовольчі потреби п'ятьох. Добрива, що поповнюють рівень поживних речовин в ґрунті, допомагають досягти необхідного зростання врожайності.

Шаблон сайта скачали с JooMix.org